Haradinaj pyet VV-në: Ku është liberalizimi i vizave

-

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria Kurti është mashtrim. Ai ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje kishte deklaruar se Kosova do të ketë liberalizimin e vizave dhe do të pranohet në Evropë pasi të largohen nga pushteti ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës ku po debatohet për shtrenjtimin e rrymës, Haradinaj ka pyetur Qeverinë rreth liberalizimit të vizave.

“Ju keni shkuar aq larg sa i keni thënë Kosovës si të largohet UÇK-ja ka me na pranu Evropa, kanë me na dhënë liberalizimin, ku e keni liberalizimin, ku e keni ju lutem, ju keni hy derë me derë keni thënë vetëm t’i largoni këta të UÇK-së, komandantët, qeveria e komandanteve, pronto komandantët, ku jeni bre, kush është duke ju pritë. Sot po lavdëroheni që nuk po harxhoni, nuk po harxhoni se keni mbetë mbyllur, ku është liberalizimi i vizave çka ju tha ambasadorja e Francës para dy-tre ditësh, jeni mbyt”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ka thënë se Vetëvendosje dhe Albin Kurti janë eksperimente.

“Në Kosovë janë bërë shumë eksperimente, një eksperiment i tillë është Vetëvendosje dhe Albin Kurti në këtë vend, dhe ka me dalë eksperiment dhe ka me dalë e keqja e këtij vendi, më mirë është me kuptu të gjithë ne me kohë sesa me u thellu e me u shpraz më shumë mina për rruge për ne, është minë bukur e keqe kjo ngritja e çmimit tash me energji”, ka thënë ai.

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit