Po akuzohet se ka hequr brinjët për bel më të hollë,...

Kim Kardashian po vazhdon ta ‘çmend’ botën me linjat e saj bombastike. Kohëve të fundit deportuan thashetheme në mediat rozë se Kim Kardashian kishte hequr...

Blerona ka humbur shumë kilogramë, shikoni trupin e saj si ‘peshk’

Është ndër prezantueset me joshëse shqiptare.Ajo njihet edhe për linjat e saj bombastike. E duket se këtë verë ajo ka vendosur t’i humbë disa...

Qëndresa shfaqet duke vallëzuar, reagimi i Labit i papritur

Qëndresa Bajrami u bë e njohur në publik si bashkëshortja e moderatorit të njohur, Labinot Gashit.Ajo dhe Labi tani janë të martuar dhe kanë...

Nora ka dal mbrëmë, me këtë fustan i ka ‘shkri’ të...

Nora Istrefi është këngëtarja shumë e njohur kosovare. Format e saj trupore dhe paraqitjet e saj gjithmonë plot stil, janë ato që komentohen shumë nga...

Këto janë pritshmëritë e Serbisë nga vizita e presidentit francez, Emmanuel...

Emmanuel Macron po qëndron për vizitë zyrtare në Serbi.Ndërmjet zbulimit të tabelës në aeroportin e Nikola Tesllës dhe në një adresim ndaj qytetarëve bashkë...

Kompania turke e mori me dallavere tenderin për Stadiumin Kombëtar

Ditë me parë ka nisur ndërtimi i stadium i Kombëtares së Kosovës. Por fituesi i tenderit duket se është shpallur me dallavere.Asociacioni i Arkitektëve...

Jakup Krasniqi e bën për ‘pesë pare’ Avdullah Hotin

Jakup Krasniqi e ka goditur fort shefin e grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hotin.Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, e ka...

Ja sa po presin mërgimtarët në kufi për të hyrë në...

Shumë mërgimtarë ja kanë mësyrë këto ditë vendlindjes për t’i kaluar pushimet.Fluksi i mërgimtarëve që po vijnë në Kosovë, është rritur duke shtuar edhe...

Nisin hetimet ndaj ATK-së, ka dyshime për abuzime me arkat fiskale

Abuzimet me arkat fiskale kanë shtyrë AKK-së t’i nis hetimet ndaj ATK-së.Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka bërë të ditur se ka filluar hetimet në...

Gazetarët e pyesin se kur do ndodhë liberalizimi i vizave, Pacolli...

Behgjet Pacolli ka hezituar të jap përgjigje se kur kosovarët do të lëvizin pa viza.Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet...

Do të befasoheni! Në këtë gjendje shkoi sot Learta në punë

Learta është nder personazhet me te perfolura në mediat rozë.Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së njohur, Shyhrete Behlulit, shkruan ORAinfo. Tashmë...

Vajza e Shkurtës në dasmë me të dashurin, po duken ҫifti...

Gresa Behluli është për momentin një ndër këngëtaret më të përfolura. Është kanagjegji dhe dasma i saj madhështore që bënë shumë bujë në publik e...

Blendi Fevziu tregon shifrat e majme të rrogës së tij

Blendi Fevziu ka njoftuar se e kam rrogën mbi 7 mijë euro në muaj, por ka porositur që mos të pyesin më.Edhe këtë verë,...

Cima sot feston ditëlindjen, kështu u befasua nga familja përderisa ishte...

Kështu u befasua Cima për ditëlindje derisa ishte duke fjetur.Humoristi i njohur dhe shumë i dashur, Rasim Thaçi-Cima sot feston ditëlindjen. Aktori i mirënjohur...

Për herë Xhensila dhe Besi e shfaqin vajzën në publik

Xhensila dhe Besi shfaqin për herë të parë vajzën në publik.Dje festoi ditëlindjen vajza e çifit Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj. Ajka mbushi një...

Prangoset këngëtari i njohur

Këngëtari i njohur prangoset për ngacmim sek’sual.Artisti i njohur është prangosur nga policia pas akuzave për nga cmim sek’sual. Robert Kelly u prangosur nga policia...

Humbi 32 kilogram brenda një viti, ish-miss Kosova tregon si ja...

Arbnora Ademi ka rrëfyer për jetën e saj.Ish-Miss Kosova, Arbnora Ademaj, është një nga femrat më të diskutuar kohëve të fundit në media.Ajo ka...

Rexhep Selimi thotë se korrupsion nuk mund të luftohet nga kjo...

Rexhep Selimi ka thënë se kjo Qeveri nuk mund ta luftojë korrupsionin, sepse i bie ta luftojë vetveten.Qëvizja Vetëvendosje (LVV) është duke pritur partnerin...

Gërvlla thotë se Thaçi e Veseli janë komandantë të turpit

Donika Gërvlla thotë se Hashim Thaçi e Kadri Veseli janë komandantë të turpit.E bija e atdhetarit Jusuf Gërvalla, Donika, është përfshirë në debatin e...

E dhimbshme: Prizreni shpallë të vdekur rreth 400 persona të zhdukur

Prizreni ka shpallur të vdekur rreth 400 persona të zhdukur gjatë luftës në Kosovë.Një numër i personave të zhdukur para dhe gjatë luftës së...