A do t’u plotësohet veteranëve kërkesa për pushime në deti?

Qeveria ende s’ka përgjigje për veteranët të cilët po kërkojnë pushime në deti.Duket se veteranët do të mund ta shohin vetëm në ëndërr detin...

Nëna e milionerit kosovar befason, ja çka thotë për rejat e...

Këtë javë n’ Kosovë show ka qenë mysafir biznesmeni nga Vaushtrria Naser Imeri i cili drejton një zingjir biznesesh, shkruan Gazeta NewBorn. Është tejet human...

Gropat gjigante: Si krijohen dhe përse ka aq shumë

Gropat e mëdha të cilat formohen papritur, për vetëm disa sekonda hapen në tokë dhe përpijnë çdo gjë përreth vetes krijojnë pamje e tmerrshme.Këto...

Pamjet që çdo herë “tmerrojnë” serbët: Gjenerali gjerman që i dha...

Kosova po feston 20 vjetorin e çlirimit. Për nder të kësaj dite, në vend janë mirëpritur edhe dy personalitete të rëndësishme, të cilët lanë...

Almeda tregon se si i humbi 8 kilogramë pas lindjes

Ajo cilësohet si njëra nga figurat më të bukura shqiptare.Modelja dhe aktorja shqiptare, Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori turk, Tolgahan Tsayisman pak...

E dhimbshme në çfarë “derexhe” ka rënë Adelina Tahiri (Foto)

Ne të vërtet, edhe para se të lidhej e të martohej me burrin e saj milioner, thuhej se Adelina Tahiri vjen nga një familje...

Kaltrina del e veshur me shumë stil, ka një detaj që...

Kaltrina Mikushnica është moderatorja e njohur nga Vushtrria.Me paraqitjen e saj plot stil dhe shumë elegante, Kaltrina u bë tejet e pëlqyer për një...

Çmenden’ mediat serbe nga inati, ja çka shkruajnë për fitoren e...

Derisa Kosova po e befason arenën ndërkombëtare me rezultate të shkëlqyeshme, duke i kaluar 14 ndeshje pa humbje – me 8 fitore e 6...

Rrushi I Rahovecit”: Ky Eshte Maturanti Qe Po “çmenden” femrat Pas...

Kete vit ne Kosove kemi pare shume maturante te bukura, por maturanti i vitit qe po “cmenden” te gjithe eshte “Rushi i Rahovecit”, shkruan...

Vuçiq zbulon detaje nga biseda telefonike me Merkelin

Vuҫiq dhe Merkel zhvilluan një bisedë telefonike.Mëgjithatë kreu i shtetit serb thotë që Merkel të mos ia ketë përmendur planin e saj për të...