LATEST ARTICLES

Po akuzohet se ka hequr brinjët për bel më të hollë, ky është sqarimi...

Kim Kardashian po vazhdon ta ‘çmend’ botën me linjat e saj bombastike. Kohëve të fundit deportuan thashetheme në mediat rozë se Kim Kardashian kishte hequr brinjët e fundit që beli i saj të duket më...

Blerona ka humbur shumë kilogramë, shikoni trupin e saj si ‘peshk’

Është ndër prezantueset me joshëse shqiptare.Ajo njihet edhe për linjat e saj bombastike. E duket se këtë verë ajo ka vendosur t’i humbë disa kilogram. Blerona Zeqiri ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet...

Qëndresa shfaqet duke vallëzuar, reagimi i Labit i papritur

Qëndresa Bajrami u bë e njohur në publik si bashkëshortja e moderatorit të njohur, Labinot Gashit.Ajo dhe Labi tani janë të martuar dhe kanë një vajzë që e kanë quajtur, Rroa, shkruan ORAinfo. Qëndresa është...

Nora ka dal mbrëmë, me këtë fustan i ka ‘shkri’ të pranishmit

Nora Istrefi është këngëtarja shumë e njohur kosovare. Format e saj trupore dhe paraqitjet e saj gjithmonë plot stil, janë ato që komentohen shumë nga publiku dhe mediet rozë, përcjell ORAinfo. Krahas angazhimeve të shumta,...

Këto janë pritshmëritë e Serbisë nga vizita e presidentit francez, Emmanuel Marcon

Emmanuel Macron po qëndron për vizitë zyrtare në Serbi.Ndërmjet zbulimit të tabelës në aeroportin e Nikola Tesllës dhe në një adresim ndaj qytetarëve bashkë me nikoqirin e tij, Aleksandër Vuçiq, kreu i shtetit francez,...

Kompania turke e mori me dallavere tenderin për Stadiumin Kombëtar

Ditë me parë ka nisur ndërtimi i stadium i Kombëtares së Kosovës. Por fituesi i tenderit duket se është shpallur me dallavere.Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës (AAK) ka ‘dridhur’ me prononcimin e tyre të...

Jakup Krasniqi e bën për ‘pesë pare’ Avdullah Hotin

Jakup Krasniqi e ka goditur fort shefin e grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hotin.Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, e ka kritikuar Shefin e Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hotin, pas...

Ja sa po presin mërgimtarët në kufi për të hyrë në Kosovë

Shumë mërgimtarë ja kanë mësyrë këto ditë vendlindjes për t’i kaluar pushimet.Fluksi i mërgimtarëve që po vijnë në Kosovë, është rritur duke shtuar edhe kolonat e automjeteve në pikëkalimet kufitare. Sipas informacioneve nga Qendra Kombëtare...

Nisin hetimet ndaj ATK-së, ka dyshime për abuzime me arkat fiskale

Abuzimet me arkat fiskale kanë shtyrë AKK-së t’i nis hetimet ndaj ATK-së.Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka bërë të ditur se ka filluar hetimet në Administratën Tatimore të Kosovës, për moszbatim të udhëzimit administrativ për...

Gazetarët e pyesin se kur do ndodhë liberalizimi i vizave, Pacolli dëshpëron me përgjigjën

Behgjet Pacolli ka hezituar të jap përgjigje se kur kosovarët do të lëvizin pa viza.Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur pesimist sa i përket mundësisë që liberalizimi...