Horoskopi javor për periudhën nga 02 – 09 janar

-

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03 – 20.04)

Puna: Në punë do jeni të qetë, të përgjegjshëm dhe të sigurt. Suksesi ju vjen shumë shpejt. Do të mësoni shumë duke qenë më të durueshëm dhe të qetë sepse do t’ju lejojë t’i kushtoni më shumë vëmendje përpjekjeve të caktuara. Kujdes si i shpenzoni paratë sepse festat ju bëjnë të shpenzoni pa u menduar. Vlerësoni hapat tuaj, mendoni për veprimet tuaja dhe shmangni rrugën e gabuar. Nëse është e nevojshme, bëni kompromise.

Shëndeti: Të qenit i sinqertë me veten dhe të pranoni ndjenjat tuaja do të sjellë lehtësim, kështu që do të ndiheni menjëherë më mirë dhe do të keni vullnet dhe energji për të gjitha veprimet që duhet të bëni. horoskopi javor

Dashuria: Deshët e lirë – e kuptoni se mund të vuani dhimbjet e pasionit si shumica e njerëzve të tjerë, dhe sapo ta shihni – do të ktheheni në normalitet. Kujdes nga zilia e të tjerëve. Deshët në një lidhje – shtrirja planetare ju inkurajon t’i tregoni partnerit tuaj se si ndiheni në të vërtetë, mos mbani gjithçka për vete, por vini në dukje gjithçka që ju shqetëson. Çdo njeri e vlerëson ndershmërinë. Lërini idetë tuaja për planet e përbashkëta të rriten ngadalë dhe disa prej tyre mund t’i bëni si pjesë të vendimeve tuaja. Një rreshtim qiellor forcon marrëdhënien tuaj të dashurisë dhe sapo të vendosni qëllimet tuaja, nuk do të shikoni prapa. Mund të themi, duke punuar për problemet tuaja, së pari duke folur, do të ndodhin ndryshime të pabesueshme.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Mos i ekzagjeroni pikëpamjet tuaja dhe mos pretendoni të jeni të gjithëdijshëm dhe të pazëvendësueshëm. Pavarësisht telasheve, do të gjeni një rrugëdalje nga një situatë e vështirë dhe do të shmangni humbjet dhe do të rrisni autoritetin tuaj. Konfigurimi planetar i kësaj periudhe sjell të gjitha llojet e mundësive krijuese dhe frymëzuese për të bërë plane për të ardhmen. Në të ardhmen e afërt, një ngjarje e caktuar mund të bëjë një ndryshim të madh dhe të inkurajojë krijimin e ndryshimeve interesante, por së pari – pushoni mirë.

Shëndeti: Nervozizëm, dhimbje koke, eufori – ndjenjat dhe gjendjet do të ndryshojnë. Gjeni ekuilibrin në moderim, stil jetese të rregullt, lëvizje të rregullt dhe pushim.

Dashuria: Mos harroni se së bashku me partnerin mund të zgjidhni gjithmonë çdo problem dhe të kapërceni çdo pengesë dhe për këtë komunikimi është gjëja më e rëndësishme. Mund t’ju duhet ta merrni me lehtësi gjatë këtij cikli – nuk ka nxitim, çelësi është durimi. Yjet ju këshillojnë të mos udhëtoni. Nëse keni plane për të diskutuar, duhet të jeni të hapur ndaj dëshirave të partnerit tuaj dhe mos ia mohoni mundësinë për të thënë gjithçka që do të donte nga lidhja juaj. Prisni lajme të mira në lidhje me qëllimet tuaja për të ndryshuar. Kaosi dhe joefikasiteti janë dy situata që duhet të përpiqeni t’i shmangni me çdo kusht. Demat e lirë – nuk ka nevojë të luani të gjitha llojet e lojërave për të provuar të mashtroni dikë për ndjenjat tuaja. Lojërat janë të lodhshme dhe nuk të çojnë në asgjë, më mirë thuaj qartë se si ndihesh dhe ai që e vlerëson do të qëndrojë pranë. Mos hezitoni dhe nëse është e nevojshme kërkoni falje për gabimet tuaja.

BINJAKËT (22.05 – 21.06)

Puna: Kujdes në njohjet e reja të biznesit, sepse është e vështirë t’i vlerësosh dhe të filtrosh ato që janë të dobishme. Tani mund të ndiheni mjaft emocionalë dhe nuk keni ndjenjën e qartësisë, kështu që ndoshta mund të flisni me kolegë më me përvojë dhe me ata në botën e biznesit, për t’ju dhënë këshilla që ia vlen të ndiqni. Për të shmangur humbjet financiare, mos bëni premtime serioze për një sipërmarrje të përbashkët të ardhshme që nuk mund t’i përmbushni.

Shëndeti: Keni shumë energji të akumuluar dhe për të tejkaluar siç duhet stresin duhet të jeni fizikisht aktivë dhe të vështirë. Bëni ushtrime aktive ose vrapim.

Dashuria: Në jetën tuaj familjare mund të keni vështirësi të shkaktuara nga keqkuptimet tradicionale, por mos iu nënshtroni emocioneve, sepse mund të ketë një përfundim që nuk do t’ju pëlqente. Mos u bëni agresiv nëse provokoheni nga një diskutim politik, sepse të tjerët mund t’ju provokojnë lehtësisht tani. Problemet me njerëzit në mjedisin tuaj janë një mundësi reale dhe do t’i zgjidhni nëse reagoni vetëm pas një analize të hollësishme. Nga ana tjetër, ndjenjat në marrëdhënien me partnerin janë intensive, por në mënyrë pozitive, ndaj shfrytëzojeni këtë periudhë për t’u afruar edhe më shumë. Zbulojini atij diçka që nuk ia keni bërë askujt, ose sugjeroni një moment të ri në seks. Përmbahuni nga udhëtimet e papritura dhe të rrezikshme. Binjakët e lirë – ndryshimet janë në favorin tuaj. Së shpejti do të bëhet e qartë se asgjë nuk do të ndodhë nëse nuk i jepni një shans.

GAFORRJA (22.06 – 22.07)

Puna: Fokusohuni në përmbushjen e detyrimeve të punës. Ju pret një periudhë prosperiteti, të cilën do ta mbani mend për zgjidhjen e shumë problemeve. Jini të durueshëm në vend që të bëni një lëvizje të madhe. Peshoni mirë ngjarjet e ardhshme. Paratë do të jenë në fokus të parë. Planet tuaja do të realizohen nëse jeni gati për t’u përkushtuar ndaj tyre. Merruni me problemet që kërkojnë zgjidhje të menjëhershme.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe keni energji të mjaftueshme për të përballuar dhe tejkaluar të gjitha situatat dhe problemet në këtë periudhë.

Dashuria: Në këtë periudhë do të dyshoni në rrethinën tuaj, sepse në këtë periudhë mund të përfshiheni në situata të paqarta, debate, intriga që po ju përhapen pas shpine. Një aspekt i rëndësishëm planetar këtë periudhë mund t’ju ngatërrojë në lidhje me ndjenjat tuaja. Tregohuni të qetë në komunikim dhe mos e rëndoni atmosferën. Do të ketë njerëz të rinj në jetën tuaj që do të sjellin ide dhe mundësi të reja – ata do t’ju ndihmojnë ta shihni jetën tuaj të përditshme nga një këndvështrim tjetër. Ngjarjet dhe ndryshimet që nuk janë veçanërisht të këndshme fillojnë të pushtojnë botën tuaj të qëndrueshme dhe të mbrojtur, ndaj bëni kujdes. Mendoni nëse është në favorin tuaj të bini dakord për të takuar njerëz të rinj. Nuk është e dëshirueshme të udhëtoni sepse jeni të hutuar. Tani është një kohë e mirë për të menduar për planet për të ardhmen dhe mënyrat se si mund të filloni t’i vini në lëvizje. Kini kujdes nëse doni të shmangni veprimin e gabuar.

LUANI (23.07 – 22.08)

Puna: Në këtë pikë duhet të lini intuitën tuaj të udhëheqë dhe do të keni sukses. Shtrirja aktuale planetare mund të krijojë një ndjenjë të brendshme konflikti për ju. Rishikoni me kujdes rezultatet tuaja dhe hyni në vitin e ri të vetëdijshëm për situatën dhe me plane të reja. Riorganizoni financat tuaja nëse po planifikoni një lloj investimi. Pavarësisht nëse dikush afër jush i miraton planet tuaja apo jo, kjo nuk duhet t’ju pengojë t’i zbatoni ato deri në fund – nëse jeni të sigurt për një rezultat pozitiv.

Shëndeti: Rritja e stresit në nivelin e biznesit dhe emocional do të sjellë energji të tepërt që do t’ju duhet të kanalizoni. Është mirë të angazhoheni në rekreacion në natyrë, të lëvizni më shumë, por edhe të pushoni mjaftueshëm.

Dashuria: Nëse dëshironi t’i nënshtroheni disa ndryshimeve fizike, mos ngurroni t’i bëni ato, është shumë e sigurt që përveçse do t’ju japë vetëbesim, do t’ju sjellë edhe freski në marrëdhënien tuaj. Gjatë kësaj periudhe, ju jeni të ekuilibruar dhe sillni një ndjenjë stabiliteti dhe harmonie në jetën tuaj. Grindjet familjare nuk duhet t’ju shqetësojnë, sepse ndonjëherë në momente të vështira njerëzit thonë gjëra që nuk duhet t’i thonë. Nëse jeni pas timonit, bëni kujdes dhe mos e kaloni kufirin e shpejtësisë. Në periudhën e ardhshme mund të përballeni me armiq të cilët kanë vendosur si synim t’ju prishin planet. Luanët e lirë – ndryshimi është në ajër dhe ju mund të shfrytëzoni sa më shumë mundësinë për të ndryshuar mënyrën se si e përjetoni realitetin. Matni me kujdes fjalët dhe veprimet tuaja.

VIRGJËRESHA (23.07 – 22.08)

Puna: Merrni parasysh kërkesat e vendit të punës që luajnë një rol të rëndësishëm në krijimin e marrëdhënieve të mira kolegjiale. Të ulesh dhe të mbështetesh në parimet e tua të vjetra përfundimisht do t’ju çojë drejt dështimit, ndaj jini të hapur ndaj ideve dhe inovacioneve të reja. Përdorni energjinë pozitive emocionale rreth jush për të rregulluar situatën. Në ditët në vijim do ta stabilizoni situatën financiare. Ndryshimet afatgjata janë përpara jush.

Shëndeti: Probleme të mundshme kalimtare shëndetësore, ndoshta kronike. Kujdesuni për atë që ju pëlqen dhe çfarë jo, eliminoni ose të paktën zvogëloni disa zakone të këqija, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Virgjëreshat e lira – planeti i dashurisë, Venera, është në anën tuaj dhe mund të prisni që kërkimi juaj për dashuri të rritet, por duhet t’i përmbaheni kufijve tuaj që të mos bëheni shumë kërkues. Mos nxitoni në një vendim, por dëgjoni zemrën tuaj. Virgjëreshat në një lidhje – dëgjoni sugjerimet e njerëzve tuaj të dashur dhe pajtohuni me ta sepse është në favorin tuaj. Së shpejti do të keni një rritje shtesë të besimit, që ju bën mjaft të disponuar, gjë që është veçanërisht tërheqëse për partnerin tuaj. Nuk është e dëshirueshme të udhëtoni. Së shpejti do të zbulohen horizonte të reja në marrëdhënien tuaj të dashurisë, të cilat do t’ju sjellin lloje të reja frymëzimi – në çdo mënyrë. Përkushtojuni njerëzve tuaj të dashur gjatë pushimeve, mos kini frikë t’u bëni atyre surpriza të ndryshme.

PESHORJA (23.09 – 22.10)

Puna: Zgjidhini problemet më të rëndësishme duke nënshkruar kontratën. Ju nuk mund ta merrni me mend se çfarë po mendon dikush, kështu që pyeteni qartë çdo gjë që nuk kuptoni në mënyrë që të mos ketë probleme. Në këtë periudhë, të gjitha përpjekjet tuaja do të jenë të suksesshme nëse keni guximin t’i realizoni ato. Vështirësitë janë të përkohshme dhe kryesisht lidhen me gjendjen tuaj financiare. Në fillim të javës, do të filloni të përfundoni në mënyrë aktive detyrat tuaja dhe do të merreni me planet që keni përshkruar. Së shpejti do të ketë një ndjenjë harmonie, kështu që mund të ketë ndryshime befasuese dhe ngjarje të reja rreth jush.

Shëndeti: Mos u bëni dembel gjatë kësaj periudhe, kujdesuni për dietën tuaj dhe ushtroni mjaftueshëm, jini të moderuar, por aktiv.

Dashuria: Përbërja planetare sjell vështirësi emocionale në një marrëdhënie dashurie, por kjo nuk do të thotë se gjithçka duhet të marrë fund, por që duhet të uleni së bashku dhe të bisedoni. Keni tendencë të fshihni emocionet tuaja të vërteta, por së shpejti do të dëshironi t’i tregoni ashtu siç është. Nëse jeni duke menduar për vendime më të rëndësishme, është më mirë të prisni me zbatimin e tyre derisa të jeni të sigurt për të gjitha faktet. Mos bëni gabime të reja për shkak të shpërqendrimit tuaj, dhe gjithashtu për shkak të emocioneve dhe urgjencës suaj imagjinare. Nuk këshillohet të udhëtoni, por nëse është e nevojshme – kontrolloni dokumentet tuaja personale. Tensionet rreth jush mund të rriten nëse besoni lajmet e pakëndshme të shpikura nga kundërshtarët tuaj. Peshoret e lira – mos hezitoni të ndryshoni planet nëse janë në favorin tuaj. Mos tregoni egoizëm, por merrni parasysh edhe ndjenjat e simpatisë.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Jini të durueshëm dhe praktik në komunikim. E vetmja mënyrë për të qenë të suksesshëm është nëse tregoni se mund të përmbushni pritshmëritë e njerëzve të tjerë. Mbani kontrollin mbi emocionet. Kini kujdes, mund t’ju duhet të riorganizoni në mënyrë të papritur orarin tuaj për shkak të lajmeve të pakëndshme në vendin e punës. Do të habiteni nga suksesi financiar i arritur përmes detyrave të kryera prej kohësh. Një analizë e kujdesshme e asaj që ndodh gjatë kësaj periudhe do t’ju ndihmojë të merrni përfitime shtesë për veten tuaj.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe përpiquni të mos humbisni energji në veprime të parëndësishme. Qëndroni në rutinën tuaj të përditshme, jini të moderuar në çdo gjë dhe pushoni të paktën aq sa punoni.

Dashuria: Çdo gjë krijuese dhe argëtuese që bëni do t’ju lejojë të afroheni edhe më shumë me të dashurin tuaj. Ka mundësi që në marrëdhënie të hasni vështirësi, por qëndroni të qetë dhe tolerantë dhe diskutoni gjithçka hapur në mënyrë që të mos shfaqen komplikime të panevojshme. Nëse arrini të zgjidhni problemet e mundshme, do të shijoni pa masë udhëtimin në strehën lokale, ose ndoshta një udhëtim diku në vend. Mos rrezikoni kur kapërceni problemet, sepse mund të përkeqësoni marrëdhëniet tuaja në rrethet ku jeni. Akrepat e lira – së shpejti mund t’ju duhet të rishikoni dhe ndryshoni planet tuaja për të ardhmen, deri atëherë shijoni shoqërimin, daljet dhe argëtimin. Shmangni manifestimet e agresionit, por punoni për të zhdukur pakënaqësinë tuaj.

SHIGJETARI (22.11 – 21.12)

Puna: Mos e ngarkoni veten me një numër të madh projektesh të menjëhershme, sepse kjo lloj mbingarkesë mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Nxitimi gjatë kësaj periudhe është i ndaluar, thonë yjet. Filloni të analizoni motivimet tuaja për adoptimin e modeleve të caktuara të sjelljes për të krijuar një perspektivë të re. Tani është koha për të bërë ndryshime që do t’ju sjellin avantazhe të mira dhe paqe mendore në muajt e ardhshëm. Një mundësi interesante financiare është pranë.

Shëndeti: Ndiheni mirë, mund të ketë rënie të përkohshme të energjisë dhe lodhje, ndaj pushoni sa herë që ndiheni të stërngarkuar.

Dashuria: Periudha është e përshtatshme për të shijuar të gjitha eksperiencat me partnerin. Energjitë aktuale mund t’i japin gjithçkaje një ndjenjë surreale në të cilën ju ndiheni të përmbushur, të kënaqur dhe të kënaqur, të lumtur. Nëse dëshironi ndryshime të caktuara, mendoni me kujdes nëse ato janë në favorin tuaj. Zhdukni tendencat negative dhe mos i ofendoni të tjerët, sepse rrezikoni t’i ktheni në armiq. Shigjetarët beqarë (dhe kjo vlen edhe për ata në një lidhje), është koha të distancoheni nga disa njerëz toksikë dhe nëse kjo do të thotë që ju duhet të jeni vetëm, bëjeni, rivlerësoni veten dhe kujdesuni për veten. Nuk ka nevojë të duroni asgjë që nuk ju përshtatet.

BRICJAPI (22.12 – 20.01)

Puna: Në vendin tuaj të punës kryeni vetëm detyrat që ju janë ngarkuar dhe mos pranoni të reja, sepse nuk dëshironi të rëndoheni. Fati kërkon bindjen dhe durimin tuaj nëse doni të përfundoni punën. Ju keni aftësinë për të qenë i suksesshëm vetë, kështu që konsideroni edhe atë opsion. Periudha është e mbushur me plane dhe shpresa të reja. Mos u përpiqni për sukses përmes ndryshimeve të papritura.

Shëndeti: Shfrytëzojeni çdo moment për të pushuar dhe pushuar, në mënyrë që në fund të ditës të mos kolapsoheni nga lodhja. Prezantoni disiplinën dhe moderimin.

Dashuria: Bricjapët e lirë – yjet kanë një parashikim interesant, në jetën tuaj do të shfaqet një person me të cilin keni qenë tashmë në një lidhje dhe durimi dhe këmbëngulja juaj do të vihen në provë. Mendoni se si të bëni ndryshimet e nevojshme në jetën tuaj pa probleme. Bricjapët në lidhje – shfaqja e çështjeve shqetësuese të pazgjidhura familjare tashmë është e mundur, ndaj veproni para se të jetë tepër vonë. Ju e dini se çfarë ndjeni dhe veproni në përputhje me rrethanat. Arritje të mëdha do të ndodhin në marrëdhënie – gjithçka që do të ndërmerrni së bashku me të dashurin tuaj do të jetë e suksesshme dhe e frytshme. Momenti është ideal për të udhëtuar në shoqërinë e partnerëve dhe miqve; përfitoni nga periudha e pushimeve për t’u çlodhur dhe për t’u kënaqur. Mos u dorëzoni para propozimeve të pamenduara.

UJORI (21.01 – 18.02)

Puna: Nëse dëshironi të zhvilloni një biznes të përbashkët me partnerë të njohur biznesi – yjet thonë se tani është një moment i favorshëm. Është e mundur që përpjekjet tuaja të dështojnë gjatë kësaj periudhe nëse nuk merrni masat e nevojshme. Ndikimet astrale ju inkurajojnë të mendoni për mënyra të reja për zgjidhjen e problemeve të biznesit. Udhëtimet do t’ju sjellin humor të mirë dhe relaksim. Jeni të mbushur me shpresa dhe plane, shumica e të cilave janë të arritshme dhe arsye të mjaftueshme për t’u frymëzuar.

Shëndeti: Lodhja dhe ulja e energjisë mund të lidhen me statusin hormonal dhe uljen e imunitetit. Pushoni, pini çajra, vitamina dhe relaksohuni sa herë që mundeni.

Dashuria: Ujorët e lirë – tani keni një mundësi të shkëlqyer për të bërë miq të rinj, por edhe për t’u njohur me ata nga e kaluara – njerëzit i përgjigjen shumë lehtë sharmit dhe hirit tuaj natyror, kështu që nëse dëshironi, patjetër që ke me dikë për të dalë. Ujorët në një marrëdhënie – mos e tundoni fatin me përpjekje të pamatura për shkak të padurimin tuaj, përkundrazi merrni kohë për të vlerësuar me qetësi situatën. Edhe pse mund t’ju duket shumë emocionale energjia e kësaj periudhe, do të jetë e mirë për ju dhe rrjedhimisht edhe për partnerin tuaj. Dije se i ke të gjitha mundësitë për të bërë sa më shumë ndryshime që të duash, por mos i mbianalizoni skenat dhe bisedat nga e kaluara që ju kalojnë në mendje.

PESHQIT (21.01 – 18.02)

Puna: Gjeni kohë dhe bisedoni me punonjësit që kanë hamendësime, veçanërisht nëse jeni drejtuesi i kompanisë suaj. Marrëdhëniet e mira me të tjerët janë katalizator për suksesin tuaj. Gjithçka që ndodh në jetën tuaj duket se është normale, dhe ju ndiheni të qetë, por jeni të tensionuar. Jepini vetes mundësinë për të ndryshuar kur dhe nëse është e nevojshme. Mos kritikoni pa arsye.

Shëndeti: Ndryshimet e humorit, nervozizmi, lodhja – do të ishte ideale nëse do të mund të udhëtonit të paktën për një kohë të shkurtër dhe të ndryshoni ambientin tuaj. Pushoni, lëvizni, mos i anashkaloni vaktet.

Dashuria: Peshqit e lirë – rregullimi aktual i planetëve në shtëpinë e dashurisë mund të rikthejë të kaluarën, ndaj mos u habitni nëse filloni të keni ndjenja dhe mendime për një ish-dashnor, ose nëse ktheheni në një simpati të vjetër. Aspekti planetar ngjall një humor të meditimit të thellë, i cili mund t’ju inkurajojë të mendoni për atë që dëshironi të ndodhë në jetën tuaj. Peshqit në lidhje – jini të durueshëm me partnerin dhe përpiquni të bëni kompromis – nëse mundeni. Tregohuni tolerant ndaj mendimit të tij, ashtu siç duhet të jetë ai për tuajin. Nëse është e nevojshme, merrni parasysh të bëni disa ndryshime. Planetët ju mbështesin në të gjitha përpjekjet tuaja.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit