I ndjekur nga policia shkaktoi një aksident masiv, gjykata dënon të riu me 6-vjet burg

-

Me 6-vjet burg e ka dënuar Gjykata e Elbasanit Aldrion Shehun, që shkaktoi aksidentin masiv në Elbasan përpara dy vjetësh.

Prokurori Ritvan Sukaj kishte kërkuar dënimin e tij me 30-vjet burgim. Gjykata riklasifikoi njërën nga veprat atë të vrasjes se punonjësit të policisë duke e klasifikuar si kanosje.

Aldrion Shehu duke drejtuar një makinë tip “Passat” kaloi tre postblloqe që nga Pogradeci në Elbasan duke e detyruar policinë që të ndërhyjë forcërisht për ndalimin e tij. Në këtë mënyrë, forcat e rendit i kanë hedhur zinxhirë me gozhdë për çarjen e gomave të makinës së Aldrion Shehut duke bërë që ai të kalojë në anën tjetër të rrugës, gjë e cila solli edhe përplasjen me mjete të tjera. Nga aksidenti masiv u plagosën 5 persona të pafajshëm, mes tyre dhe 1 polic.

Policia i bëri shenjë të ndalonte, por Shehu shtoi shpejtësinë ndaj u vendos në ndjekje të tij për disa kilometra. Policia kishte dyshime se Shehu mund të ketë patur lëndë narkotike në makinë.

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit