Iliri është fituesi i BIG BROTHER VIP

-

Ka përfunduar spektakli i shumë shikuar nga shqiptarët, Big Brother VIP.

Fituesi i këtij spektakli është shpallur Ilir Shaqiri, si banori më i votuar nga televotimi i javës, ku u dërguan mbi 400 mijë SMS.

Katër ishin banorë VIP që i rezistuan deri në fund kësaj gare, e zhvilluar në më plot 136 ditë qëndrimi brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Përveç Ilirit me çmimin kryesor prej 100 mijë eurosh, finalistë të mbrëmjes të cilët u shpërblyen me nga 10 mijë euro ishin edhe: Donald Veshaj (aktor), Beniada Nishani-Jakic (modele) dhe Einxhel Shkira (prezantuese).

Big Brother VIP ka qenë një program maratonik afro katër mujor, i drejtuar nga prezantuesja Arbana Osmani.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit