Info nga komunat: Ekzekutohen nga 2500 euro per keto kategori te familjeve

-

Janë ekzekutuar 2500€ për ekonomitë familjare të dëmtuara nga vërshimet e fundit në Mitrovicë.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtoresha e Drejtorisë për Financa dhe Zhvillim Ekonomik, Igballe Islami. burimi kontabilisti

“Pas pranimit të listës nga komisioni sot është bërë ekzekutimi i mjeteve financiare në llogaritë bankare të përfituesëve. 186 familje kanë përfituar nga buxheti komunal, në vlerë totale 465,000.00 €”, ka shkruar Islami.

Shpresojm qe te gjitha kompunat tjera te bejn te njejten ndihme ose edhe me shume!

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit