Inspeksioni rrënon mbindërtimet në Dardani

-

Drejtoria e Inspeksionit në mëngjesin e së premtes ka rrënuar një mbindërtim në lagjen Dardanian ë Prishtinë.

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama bëri thirrje që të heqin dorë qytetarët nga çdo lloj ndërtimi që nuk përkon me ligjin.

Postimi:

Drejtoria e Inspeksionit, pas njoftimit për mbindërtimet që po zhvilloheshin në hapësirat e një objekti kolektiv në lagjen Dardania, ndërmori menjëherë masa për rrënimin e punimeve.

U bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve të Prishtinës që të heqin dorë nga çdo lloj ndërtimi që nuk përkon me ligjin.

Mirëkuptimi dhe bashkëpunimi i qytetarëve me organet e komunës është jetik për transformimin e Prishtinës.

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit