Ish-ministri Zemaj ‘godet’ Qeverinë, ja për çka e akuzon

-

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti lidhur me menaxhimin e situatës me Covid-19. Duke folur për numrin e lartë të të infektuarve gjatë muajit janar, Zemaj tha se “qeveria e paaftë dëmton shëndetin dhe shtetin”.

“Pasojat e paaftësisë qeverisëse janë të tmerrshme në çdo aspekt. Bilanci i keqmenaxhimit të pandemisë vetëm gjatë muajit janar është si në vijim: 46 mijë të infektuar me Covid-19 dhe 30 jetë të humbura”, tha Zemaj.

“Mirënjohje pafund për profesionistët shëndetësor, sepse përkundër trajtimit të keq që po iu bën kjo Qeveri e paaftë, ata po qëndrojnë fuqishëm në ballë të betejës kundër pandemisë”, shkroi Zemaj në Facebook.

Shkrimi i plotë i Zemajt në Facebook:

Pasojat e paaftësisë qeverisëse janë të tmerrshme në çdo aspekt. Bilanci i keqmenaxhimit të pandemisë vetëm gjatë muajit janar është si në vijim: 46 mijë të infektuar me Covid-19 dhe 30 jetë të humbura.

Përfundimisht, paaftësia qeverisëse dëmton shëndetin. Dëmton ekonominë. Dëmton mirëqenien. Dëmton shtetin. I dëmton krejt pa përjashtim si dhe është e padrejtë ndaj të gjithëve.

Mirënjohje pafund për profesionistët shëndetësor, sepse përkundër trajtimit të keq që po iu bën kjo Qeveri e paaftë, ata po qëndrojnë fuqishëm në ballë të betejës kundër pandemisë.

Qytetarë të dashur,

Ju lutem që të kujdeseni maksimalisht për vete dhe më të dashurit tuaj!

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE