KEDS-i vjen me sqarim te rendesishem per qytetaret

-

KEDS-i vjen me sqarim te rendesishem per qytetaret

“Krejt çka është fituar deri tash, ka shkuar për të mirën e qytetarëve të Kosovës. Kemi investuar për tetë vjet të operimeve tona rreth 190 milionë euro në rrjetin elektrik të vendit, që e gjetëm në gjendje të rëndë.

Ai tashmë është përmirësuar ndjeshëm. Si rezultat i operimeve dhe investimeve efiçiente ka shumë vjet që çmimet e energjisë elektrike nuk kanë ndryshuar. Të njëjtën kohë, pronarët kanë dhënë nga xhepat e tyre deri tash mbi 60 milionë euro për humbjet jopërformuese.”

Lexo komunikatën e plotë për media:

https://www.keds-energy.com/shq/lajme/kedskesco-nuk-rrisin-cmime-e-as-nuk-ndryshojn-2072/

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit