Këta janë 10 deputetët që shpenzuan më së shumti për karburante

-

Shpenzimet e deputetëve dhe drejtuesve tjerë të institucioneve vazhdimisht kanë marrë vëmendjen, pasi që në raste jo të rralla këto shpenzime kanë qenë mjaft të mëdha.

Disa shpenzime janë publikuar edhe së fundmi nga Kanal 10, që kanë të bëjnë me shpenzimet për karburante nga deputetët e Kosovës, për periudhën nëntor-dhjetor 2021, raporton Gazeta Sinjali.

Deputetët me më së shumti shpenzime për karburante janë Pal Lekaj nga AAK-ja dhe Duda Balje nga SDU, me 870 euro shpenzime.

Në vendin e tretë renditet Yllëza Hoti nga Lëvizja Vetëvendosje, me 810 euro shpenzime.

Lista e plotë:

Pal Lekaj-870 euro

Duda Balje-870 euro

Yllëza Hoti-810 euro

Albana Bytyqi- 780 euro

Hajdar Beqa-750 euro

Artan Abrashi-690 euro

Armend Zemaj-690 euro

Fatmire Kollçaku- 690 euro

Gramos Agusholli-630 euro

Haxhi Avdyli- 630 euro

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit