Këta janë të arrestuarit për fajde në Pejë

-

Një aksion i hershëm me urdhër të Prokurorisë Themelore në Pejë, ka rezultuar me arrestimin e 15 personave të akuzuar për fajde.

Dy nga të arrestuarit janë nga fshati Novosellë e Pejës, Isa Camaj dhe Driton Podrimçaku.

Janë siguruar disa nga fotografitë e të arrestuarve, si dhe veturat e sekuestruara nga Policia e Kosovës.

Valon Kastrati, Astrit Grabovci e Labinot Elshani janë arrestuar poashtu në këtë aksion.

Të arrestuarit janë kryesisht nga regjioni i Pejës.

Në mesin e të arrestuarve janë edhe Petrit Kastrati, Kismet Krasniqi, Orhan Luka, Alush Bajraktari, Fadil Zhabalaj, Tafil Alimusaj, Astrit Kastrati dhe Besnik e Fidan Mehmetaj.

Rreth 50 mijë euro është shuma e parave të gatshme që është sekuestruar në aksionin e sotëm.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit