Këta janë your 6 fshatrat me emrat më interesant në Gjakovë

-

Gjakova është qytet në pjesën perëndimore të Kosovës. Po ashtu Gjakova është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër, shkruan Gazeta Metro.

Gjakova si qytet i Kosovës, kishte pozitë të përshtatshme gjeografike si dhe kushte të favorshme për zhvillimin e saj gjatë periudhave të kaluara historike.

Më poshtë Metro ka përgjedhur gjashtë fshatrat me emrat më interesant në këtë komunë:

1.Goden
2.Guskë
3.Meje
4.Orize
5.Nec
6.Nivokaz

Qyteti përmban një sërë monumentesh nga e kaluara e pasur kulturore

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit