Këto janë të gjitha grupet e kualifikimeve për Kampionatin Evropian

-

Të gjitha grupet e kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Në Frankfurt të Gjermanisë sot është tërhequr shorti për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2024.

Kosova dhe Shqipëria nuk janë shortuar në grupe shumë të vështira.

Express ua sjell të gjitha grupet e kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2024.

Grupi A

Spanja

Skocia

Norvegji

Gjeorgjia

Qipro

Grupi B

Holanda

Franca

Irlanda

Greqia

Gjibraltar

Grupi C

Italia

Anglia

Ukraina

Maqedonia e Veriut

Malta

Grupi D

Kroacia

Uellsi

Armenia

Turqia

Letonia

Grupi E

Polonia

Çekia

Shqipëria

Ishujt Faroe

Moldavia

Grupi F

Belgjika

Austria

Suedia

Azerbejxhani

Estonia

Grupi G

Hungaria

Serbia

Mali i Zi

Bullgaria

Lituania

Grupi H

Danimarka

Finlanda

Sllovenia

Kazakistani

Irlanda e Veriut

San Marino

Grupi I

Zvicra

Izraeli

Rumania

Kosova

Bjellorusia

Andorra

Grupi J

Portugalia

Bosnja dhe Hercegovina

Islanda

Luksemburgu

Sllovakia

Liechtenstein

Kampionati Evropian i vitit 2024 do të zhvillohet në Gjermani.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit