Kjo është simptoma më e rrallë e Omicronit

-

Shumica e atyre që infektohen nga varianti Omicron i COVID-19, po kanë simptoma të zakonshme me ato të ftohjes.

Megjithatë ekspertët kanë paralajmëruar se ekziston edhe një shenjë më pak e njohur dhe që mund të iu duket sikur keni helmim nga ushqimi.

Sipas të dhënave të publikuara tre shenjat më të zakonshme të Omicronit janë lodhja dhe dhimbja e kokës.

Por, ekspertët kanë përmendur edhe simptomën e të përzierjes në bark, ose edhe të vjella.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit