Konjufca i ashpër me deputetët: S’ka më tolerancë për të papërgjegjshmit që nuk e dinë për çfarë e kanë bërë betimin dhe për çka janë deputetë të Republikës së Kosovës

-

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, është shprehur i ashpër me deputetët në seancën e sotme plenare.

Pritja rreth 20 minuta e deputetëve për të nisur seancën ka acaruar kryeparlamentarin, i cili i ka quajtur ‘ë papërgjegjshëm’ disa prej të zgjedhurve të popullit dhe tha se s’do të ketë tolerancë më ndaj tyre.

Konjufca: Deputetët e papërgjegjshëm i pritëm boll, s’do të ketë tolerancë ndaj tyre.

“Ata të papërgjegjshmit i pritëm boll. Kështu që s’ka më tolerancë për ata që nuk e dinë për çfarë e kanë bërë betimin dhe për çka janë deputetë të Republikës së Kosovës”, tha ai.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit