Kosova dhe Serbia gati të arrijnë marrëveshje për disa çështje

-

Ndërmjetësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se janë gati të arrijnë marëveshje në, siç e quan ai, “disa dokumente” pas takimit 11-orësh me palën kosovare dhe asaj serbe.

Ai këto deklarime i ka bërë nëpërmjet llogarisë zyrtare të tij në ‘Twitter’, duke thënë se “hapi i fundit është më i vështiri”.

“Pas 11 orësh negociata intensifikuese dje, ne jemi afër arritjes së një marrëveshjeje në disa dokumente. Por, si çdoherë, hapi i fundit është më i vështiri. Puna vazhdon”, ka shkruar Lajçak.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit