Kryeministri britanik: Putin, njësoj si Millosheviqi

-

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka krahasuar situatën në Ukrainë me atë në Kosovë gjatë luftës së fundit.

Derisa po i paraqiste sanksionet e Britanisë kundër Rusisë, Johnson e krahasoi Putinin me Millosheviqin.

“Një nga gjërat më magjepsëse është se sa afër në analogji janë veprimet e tij [Vladimir Putinit] dhe Sllobodan Millosheviqit.

Pikërisht të njëjtat budallallëqe po hidhen për bashkimin misterioz mes Kosovës dhe Beogradit, mes Kievit dhe Moskës. Pikërisht i njëjti agresion.

Dhe mos harroni Sllobodan Millosheviq vdiq derisa po gjykohej”, tha ai.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit