Kurti tregon përgjigjen e gjyshës së tij se pse “Bajrami i Madh” i ka tre ditë, kurse “Bajrami i Vogël” katër

-

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka vizituar sot Bashkësinë Islame të Kosovës, ku ka uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajram.

Kurti kujtoi momente nga fëmijëria e tij, kur festohej Bajrami.

Ai tregoi edhe një përgjigje tejet interesante të gjyshës së tij se pse “Bajrami i Madh” apo Fitër Bajrami i ka tri ditë dhe “Bajrami i vogël” i ka katër ditë. burimi 02press

“”Bajrami i Madh”, është pas Ramazanit dhe nuk duhet me tepru, kurse “Bajrami i vogël”, për me nda me tjerët. Sa me shumë që e ushtrojmë aq më mirë”, tha ai.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit