Kuvendi i Kosovës me 68 vota për ka miratuar rezolutën e propozuar nga AAK-ja, lidhur me pagat në sektorin publik. Në seancën e sotme, legjislativi miratoi edhe në lexim të dytë Projektligjin për tregtinë me produkte të naftës dhe karburante të ripërtërishme, si dhe Projektligjin për tregti me jashtë. Dritë të gjelbër në parim iu dha edhe Projektligjit për borxhin shtetëror dhe garancitë shtetërore dhe projektligjit për regjistrimin e bujqësisë.

-

Ka ndërruar jetë motra e ish-kryeministrit Isa Mustafa. Lajmin e ka konfirmuar djali i Mustafës, Besniku.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se varrimi i të ndjerës bëhet sot në orën 14:40 në varrezat e Dragodanit.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit