Kuvendi miraton dy marrëveshje të rëndësishme

-

Kuvendi i Kosovës ka miratuar edhe dy marrëveshje ndërkombëtare. Të zgjedhurit e popullit miratuan Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për statusin e Forcave në mes Kosovës dhe shtetit të Kuvajtit.

Ndërkohë, i dhanë dritë të gjelbër edhe ratifikimit të marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi në kontekstin e aderimit në Bashkimin Evropian.

Përkrahje dy marrëveshjeve i dhanë deputetët nga pozita dhe opozita.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit