Lajmi i mirë për studentët: Hapet aplikimi për përfitimin e 100 eurove nga qeveria

-

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se është hapur aplikimi për studentë për të përfituar nga mbështetje prej 100 euro.

Të drejtë aplikimi kanë të gjithë studentët aktivë që studiojnë në programet e akredituara në Republikën e Kosovës, shkruan Jeta-Online

Shkrimi i plote i Hekuran Muratit dhe linku i aplikimit:

Hapet aplikimi për studentë për mbështetje nga Pako për Përballje me Inflacion
Sot në eKosova është hapur aplikimi për studentë, për të përfituar nga mbështetja e njëhershme me 100 euro.

Të drejtë aplikimi kanë të gjithë studentët aktivë që studiojnë në programet e akredituara në Republikën e Kosovës.

Aplikimi do të jetë i hapur deri më 6 nëntor, në platformën eKosova, ngjashëm sikurse herën e kaluar për studentët shtetas dhe jo-shtetas që studiojnë në Kosovë.

Pas mbylljes së aplikimit, listat do të verifikohen me institucionet arsimore të akredituara, dhe listat e konfirmuara do të procesohen për pagesë.

Formulari i aplikimit për studentët shtetas të Republikës:
https://ekosova.rks-gov.net/Services/SubService?service=358
Formulari i aplikimit për studentët jo-shtetas:
https://ekosova.rks-gov.net/SubService/360

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit