Latifi: Mbase marrëveshja e Perëndimit me Rusinë do të sjellë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

-

Analisti Blerim Latifi marrëveshjen e re të mundshme mes Perëndimit dhe Rusisë e sheh në një tjetër dimension.

Teksa ka përmendur periudhën kur Kosova u shpall shtet i pavarur ai ka thënë se mbase marrëveshja e Perëndimit me Rusinë do të sjellë bashkimin e Kosovës me Shqipërinë.

Postimi i tij i plotë:

Nga mosmarrëveshja gjeostrategjike midis Perëndimit dhe Rusisë në vitin 1913 doli Shqipnia Londineze.

Nga mosmarrëveshja gjeostrategjike midis Perëndimit dhe Rusisë në vitet 2007-2008 doli Kosova e pavarur.

Mbase nga mosmarrëveshja e re gjeostrategjike midis Perëndimit dhe Rusisë, që po zë fill me Krizën e Ukrainës, Kosova e Shqipnia do të bashkohen përfundimisht në një shtet të përbashkët.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit