Lidhja e dyshimte e Naim Murselit me analistin nga Tirana

-

Në një kthesë tronditëse të ngjarjeve, bashkëshorti i Liridona Ademajt, Naim Murseli, duket të jetë në qendër të një plani monstruoz që orkestronte vrasjen e saj përmes një rrjeti të krimit të organizuar që përfshin individë nga fshati i tij.

Ky krim i paprecedentë në Kosovë ka ndezur një mori reagimesh dhe debatesh, duke shpalosur teori shqetësuese brenda mediave dhe qarqeve sociale në Prishtinë dhe Tiranë, ku dukej Murseli kishtë jetën e tij të dyfishtë larg familjes së tij.

Ndër teoritë që qarkullojnë është ajo se Murseli mund të ketë qenë i përfshirë në një marrëdhënie biseksuale, një pretendim që dyshohet se dihej nga gruaja e tij e ndjerë. Gazetarët dhe analistët në Tiranë, duke qënë se janë familjarizuar me jetën dhe sjelljen e Murselit, kanë luajtur një rol të rëndësishëm në nxitjen e këtyre teorive.

Raportet nga Tirana flasin për një marrëdhënie të ngushtë mes të arrestuarit Naim Murseli dhe analistit nga Tirana, Arjan Curri. Veçanërisht, kjo nuk është hera e parë që raportime të tilla për Currin dalin në sipërfaqe, me insinuata për orientimin e tij seksual që qarkullojnë në rrethet publike dhe private të Tiranës.

Lidhjet e supozuara të Murselit me Currin dhe VIP-at e tjerë në Tiranë kanë ngritur vetullat në rrethin e tij familjar. Në mënyrë intriguese, diskutimet për stilin e pasur të jetesës së Murselit, stil i panjohur më parë në Prishtinë, kanë marrë vrull po nga figurat publike të Tiranë që duket së kanë njohuri dhe eksperience personale më stilin e tij jetësor në Tiranë.

Burimi i kësaj njohurie të re duket se janë marrëdhëniet e Murselit në Tiranë, veçanërisht me Currin dhe figura të tjera me prezncë publike, duke sugjeruar një lidhje përtej sferës shoqërore.

Ndërsa shpaloset ky tregim, pyetja mbetet: a mund të ketë qenë jeta e dyfishtë e pretenduar e Murselit një motiv pas orkestrimit të vrasjes gjakftohtë të gruas së tij? Vetëm koha dhe hetimet e imtësishme të drejtësisë dhe organeve të hetimit do të zbardhin të vërtetën pas kësaj ngjarje tragjike, duke hedhur dritë mbi arsyet rrëqethëse që çuan një bashkëshort dhe prind në kryerjen e një akti kaq të shëmtuar.

Por mbetet për t’u sqaruar nga autoritetet se cila ishte marrëdhënia mes Naim Murselit dhe Arjan Currit dhe a ka lidhje ky raport me vrasjen e Liridona Ademajt dhe nëse ajo ishte në dijeni për këtë. Tani i mbetet Currit dhe autoriteteve që t’i ndriçojnë./Indeksonline

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit