Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës: 2800 rusë të vrarë dhe mbi 80 tanke të shkatërruar

-

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës, deri në orën 15:00, me orën lokale, nga trupat ruse janë shkatërruar deri në 80 tanke.

Po ashtu, janë shpërthyer edhe 516 automjete të blinduara të llojeve të ndryshme, 10 avionë dhe shtatë helikopterë.

Ndërsa kanë humbur jetën 2 mijë e 800 persona.

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit