Nargjila që përdoret në shisha bare, e rrezikshme për njeriun (VIDEO)

-

Studime të shumta thonë që tymi i shishave përmban nivele të larta të përbërjeve toksike, duke përfshirë katranin, monoksidin e karbonit, metalet e rënda dhe kimikate, ku në fakt të gjitha këto janë kancerogjene.

Sic raporton Kiks Kosova, konsumuesit e shishave janë të ekspozuar më shumë ndaj monoksidit të karbonit dhe tymit se sa duhanpirësit.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit