Ndodhë edhe kjo: Konflikt ndërmjet drejtorit dhe një mësimdhënësje, intervenon edhe policia e Kosovës

-

Sot rreth orës 11:00 Policia e Kosovës është ftuar për intervenim në shkollën fillore “Anton Zako Çajupi”, në Mitrovicë.

Në kushte anonimiteti, disa dëshmitarë i kanë thënë “Jepi zë” se ka ndodhur një konfilikt në mes të drejtorit të shkollës dhe një mësimdhënësje (emër i njohur për redakasinë)

Prindërit që kanë qenë duke i pritur fëmijët janë ndier të shqetësuar për këtë ngjarje, mirëpo atyre iu është thënë që prezenca e Policisë është bërë me ftesën e shkollës, pasi mbahet një mbeldhje.

Burimet të “Jepi zë”, kanë treguar se ky konfilikt ka nisur shumë kohë më parë duke eskaluar sot, poashtu merret vesh që së fundmi drejtori ka marrë disa masa që kanë shtyer edhe më shumë në ngritjen e tensioneve.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit