Nëse Ronaldo shënon sonte, arrin rekord të madh

Cristiano Ronaldo mund të vendosë një tjetër rekord të ri këtë mbrëmje, duke tejkaluar Raul si lojtarin e vetëm që ka shënuar kundër 34 klubeve të ndryshme të Champions League.Nëse portugezi shënon sonte , do ta vendosë kokën dhe supet mbi legjendën e Real Madridit, Raul me një rekord të ri për të gjitha kohërat, përcjell ORAinfo.

Deri më tani, të dy CR7 dhe Raul shënuan kundër 33 klubeve të ndryshme në garën e Champions League.Sidoqoftë, Lokomotiv Moska është një nga të paktat skuadra që Ronaldo ende nuk ka vendosur një gol të kaluar në karrierën e tij.

Ai tashmë është golashënuesi gjithëpërfshirës i Champions League me 130 gola, 66 prej tyre ishin në fazën e grupeve./ORAinfo/