Njihuni me Partnerin e Luana Vjollcës, Çifti Pritet ti japë Fund Beqarisë në Shtator – (Detaje)

Ylli i ShowBizit shqiptarë, Luana Vjollca e cila aktualisht moderon spektaklin televiziv “Shiko kush luan” në TopChannel, këtë vit ka shumë plane për ti realizuar, duke filluar nga një projekt të ri muzikor e deri tek planet e martesës.

E duke njohur tanimë projektet që ajo lançon, dihet që shumë shpejtë kënga do të transformohet në hitin e verës. Por duket se edhe kaq nuk mjafton. Ditë të lumtura Luana po shijon edhe në jetën e saj private. Prej vitesh ajo është e lidhur me Krenar Çoçajn, dyshja duket se më në fund ka gjetur rrugën drejt martesës.

Dyshja ësht një ndër çiftet më të pëlqyera, por edhe më të komentuara në showbizzin shqiptar, duke preferuar që ta mbajnë lidhjen sa më diskrete, madje mundësisht duke e shijuar lirshëm vetëm jashtë kufijve të Shqipërisë, por prapë në rrjetet sociale nuk kanë munguar foto nga kjo dyshe. Shpesh ata janë përfolur për një ndarje, duke qenë një nga çiftet me statusin më të ndryshueshëm. Disi largësia dhe disi xhelozia ka bërë që Luana dhe Krenari shpesh të kalojnë kohë edhe të ndarë.

Por mesa duket gjithçka i përket të shkuarës dhe tanimë dy të rinjtë kanë konsoliduar këtë raport dhe janë gati për hapin e rradhës. Nëse 29-vjetori e gjeti Luanën beqare, pasi në atë kohë ishte e ndarë nga Krenari, duket se 30 vjetori do ta gjejë me status të ndryshuar.

Me sa duket showgirli dhe menaxheri i VIP-ave janë duke organizuar dasmën e tyre pikërisht në shtator. Pasi të lënë pas një sezon të ngarkuar me projekte dhe shfaqje, ajo dhe Krenari do ti thonë “Po” njëri-tjetrit në një ceremoni tejet intime, duke mos preferuar që të kenë shumë të ftuar në ditën e tyre më të rëndësishme.

Qëkur lidhja e tyre u bë formale ata kanë jetuar mes Tiranës dhe Prishtinës, duke gjetur pak kohë mes shumë angazhimeve për të qëndruar pranë njëri-tjetrit, ndaj duket se edhe kësaj largësie, që shpesh është bërë motiv për ndarjen tashmë do t’i vijë fundi. Duke njohur natyrën diskrete të Luanës, vështirë se ajo do të pranojë të ndajë detaje me fansat e shumta që ka. Ndaj ne nuk na pretet gjë tjetër veçse të presim shtatorin, për të parë nëse çiftit do ti shpëtojë ndonjë copëz nga intimiteti i dasmës së tyre./BW