Pamje: Ukrainasit armatosen me armë

-

Qytetarë të shumtë në Ukrainë janë armatosur me armë.

Në twitter është shpërndarë video e momentit ku qytetarët paisen me armë të ndrsyhme.

Sipas CNN, rreth 18,000 armë me municion u janë shpërndarë rezervistëve vetëm në rajonin e Kievit që nga fillimi i pushtimit rus të enjten herët.

Në një deklaratë të përbashkët, ministri i mbrojtjes Oleksiy Reznikov dhe Valeriy Zaluzhniy, shefi i shtabit të Forcave të Armatosura, thanë se do të vijnë më shumë armë.

Ndërsa, Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky urdhëroi dje një mobilizim të përgjithshëm ushtarak./IndeksOnline/

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit