Papa Françesku i shqetësuar për tensionet në Ukrainë

-

Papa Françesku shprehu shqetësimin e tij lidhur me konfliktin në Ukrainë pas lutjes së tij tradicionale të Engjëllit ditën e diele.

“Lajmet që vijnë nga Ukraina janë shumë shqetësuese”, tha udhëheqësi katolik 85-vjeçar para mijëra adhuruesve dhe shikuesve në Sheshin e Shën Pjetrit në Romë.

Papa Françesku u bëri thirrje liderëve politikë që të bëjnë çdo përpjekje për të sjellë paqen dhe më pas udhëhoqi turmën në një lutje të heshtur për Ukrainën.

 

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE