Pas golit të parë që shënoi, Ibrahimovic vjen me deklaratë “bombë”

AC Milan mposhti Cagliarin ,pasi kjo ishte një lojë e madhe për të dy klubet.Ky ishte gjithashtu fillimi i parë i Zlatan Ibrahimoviç për Milanin që nga nënshkrimi për kuqezinjtë disa javë më parë.

Stefano Pioli më parë kishte thënë se nuk ishte i sigurt nëse Zlatan mund të luante për të gjithë 90 minutat, por në fund të fundit, suedezi luajti për tërë ndeshjen.Kuqezinjtë përfunduan duke fituar me një rezultat 0-2, pasi Ibrahimovic dhe Rafael Leao shënuan për Milanin.

Kjo ishte një fitore e madhe për kuqezinjtë teksa ngjiteshin lart (përkohësisht) në top 10, pasi edhe ata u afruan më pranë Cagliari në renditje. Ja se çfarë duhej të tha legjenda suedeze për Sky Sport: ‘Ishte një lojë e madhe për ne dhe një fitore e rëndësishme. Jam ndjerë mirë atje, por më duhet akoma të kthehem në formën e lartë. Festimi ?Do të festoj si një Zot kur të jem në San Siro. Mendja ime është në formë të lartë, kështu që trupi im do të ndjekë atë ‘, ka thënë sulmuesi i Milanit. AC Milan tani do të luajë kundër SPAL në Coppa Italia pasi ata më pas do të luajnë kundër Udineses fundjavën e ardhshme në Serinë Italiane A.