Pas sulmeve ruse mbi Ukrainën – Gjermania merr këtë veprim të menjëhershëm

-

Pas sulmeve ruse mbi Ukrainën – Gjermania merr këtë veprim të menjëhershëm

Linja ajrore gjermane, Lufthansa, i anuloi të gjitha shërbimet e mbetura në Ukrainë.

Fluturimi i planifikuar për të enjten në mbrëmje nga Frankfurti në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv, u anulua për arsye të sigurisë, tha një zëdhënës i kompanisë.

Lufthansa tha se do të vazhdojë ta vlerësojë situatën në ditët në vijim.

Grupi Lufthansa – i cili përfshin gjithashtu linja ajrore si Swiss, Brussels dhe Austrian Airlines – pezulloi lidhjet me qytetet Odesa dhe Kiev në Ukrainë qysh në fillim të javës./rel

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit