Pas sulmeve të Rusisë mbi Ukrainën, vjen thirrja për mërgatën e Kosovës: Ndani 20% nga paga për armatosjen e ushtrisë

-

Publicisti Gazmend Islami, ka reaguar pas sulmit të Rusisë mbi Ukrainën.

Ai ka thënë se kjo ngjarje është një leksion i mirë që shqiptarët të bashkohen dhe të investohet në ushtri.

Islami ka ftuar mërgatën që të ndajnë 20% të pagës së tyre në fondin për ushtri.

Postimi i plotë:

Sulmi mbi Ukrainën na jep leksionin më të mirë, që shqiptarët duhet të bashkohen, duhet të investohet në forcimin e Ushtrisë tonë!

Mërgata duhet të ndajë, 20% nga paga që do të shkonin në fondin e Ushtrisë!

Bota nga sot nuk është më si ishte, nga sot sferat e interesit kanë ndryshuar!

Pa Ushtri të fortë nuk kemi shtet!

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit