‘Për pak nuk e pësoi’, ministri i brendshëm ukrainas me fat

-

Ministri i Punëve të Brendshme të Ukrainës, Denys Monastyrsky, një grup deputetësh dhe 25 gazetarë të huaj u sulmuan me mortaja në Donbas, shkruan Sinjali.

Predhat ranë vetëm 300 metra nga vendi ku ndodheshin ministri dhe gazetarët.

Monastyrskiy u detyrua të shtunën të fshihej pasi një duzinë predha mortajash ranë disa qindra metra larg tij.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit