Plagoset kryeministri i këtij shteti që nuk e njeh Kosovën

-

Robert Fico, kryeministër i Sllovakisë, të mërkurën është plagosur në një tentativë vrasje dhe është dërguar në spital, raporton Sky NEWS, përcjell Periskopi.

Plagosjen e Ficos e konfirmoi edhe nënkryetari i Parlamentit, Lubos Blaha.

Bëjeni këtë dy herë në ditë – dhimbjet e kyçeve do të zhduken!

Ngjarja ndodhi para Shtëpisë së Kulturës, ku Fico kishte ardhur për t’u takuar me mbështetësit. Policia bllokoi vendin e ngjarjes.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit