Pse 22 shkurti konsiderohet një ditë me fat?

-

Shkurti i vitit 2022 është plot me data interesante. E para ishte dita e tij e dytë dhe tjetra dita e 22-të, pra sot. Në numerologji, numri 2 lidhet me rritjen e intuitës, ndjeshmërisë dhe fuqisë që vjen nga lidhja dhe bashkëpunimi.

Kjo është arsyeja pse një datë që përmban shumë numra 2 konsiderohet shumë me fat. Në fakt, shumë prindër duan që fëmijët e tyre të lindin sot. , ndërsa shumë çifte kanë organizuar dasmën e tyre më 22/2/22.

Për më tepër, sërish për numerologjinë, 22 konsiderohet një numër shumë i rëndësishëm, madje më i rëndësishëm se 2-shi i thjeshtë, pasi dallohet për përsosmërinë dhe pozitivitetin e tij.

Numrat që shfaqen në rend, veçanërisht të njëpasnjëshëm, si 111 ose 222, quhen “numra engjëllorë”. Data tjetër do të përsëritet pas 11 vitesh, kur do të kemi 3/3/33 dhe më 4/4/44. Numrat e dyfishtë janë po aq të rëndësishëm për astrologjinë, megjithëse mënyra se si e përdorni këtë ngjarje universale varet tërësisht nga ju.

Pra, dita e sotme kur dy dysha janë bashkë konsiderohet veçanërisht e favorshme. Intuita jonë do jetë e lartë, ndërsa fytyrat e planetëve janë shumë pozitive, përveç asaj të Hënës që ndodhet në Akrep dhe shkakton pak tension në psikologjinë tonë.

Si të shfrytëzoni sa më shumë ditën

Mos lejoni që energjia pozitive e ditës të shkojë dëm. Përqendrohuni në atë që dëshironi dhe përdorni instinktin tuaj. Kërkoni dëshirat tuaja më të thella dhe sot përpiquni t’i realizoni ato.

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit