Rezervoni ujin: Gjithë rajoni i Mitrovicës do të mbetet pa ujë të pijes

-

Ujësjellësi Mitrovica pas situatës me reshjet e shiut ka njoftuar se do të ketë ndërpreje të furnizmit me ujë, shkruan Jepi zë.

Si pasojë e reshjeve të mëdha atmosferike dhe ngritjes së nivelit të turbullshmërisë së ujit të pa përpunuar është ndërprerë prodhimi i ujit, shkruhet në njoftimin e kompanisë.

Njoftimi i plotë:

Si pasojë e reshjeve të mëdha atmosferike dhe ngritjes së nivelit të turbullshmërisë së ujit të pa përpunuar është ndërprerë prodhimi i ujit në Impiantin e Shipolit dhe Balincit dhe me ketë edhe furnzimimi me ujë të pijes.

Për zhvillime të reja në lidhje me rikthimin e furnizmit me ujë të pijes do u informojmë me kohë. Ju faleminderit për mirëkuptimin tuaj!

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit