Rrahen vëllezërit mes vete në Ferizaj

-

Stacioni policor në Ferizaj nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj,
dje me datën 22.02.2022 rreth orës 18:00 ka pranuar një informacion se
në rrugën ‘’Astrit Bytyqi’’ në Ferizaj është një rast i sulmit .

Në lidhje me këtë policia i ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë
ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin e dyshuar me
inicialet G.L (M/K) i moshës 25 vjeçar, përsëritës i rasteve të dhunës në
familje, i cili shkak i një mosmarrëveshje kishte sulmuar vëllain e tij me
inicialet A.L ( M/K) i moshës 21 vjeçar.

Policia , të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe
pas intervistimit nga hetuesit policor, me vendim të Prokurorit të
Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për
48 orë , për procedura të mëtejme hetimore. Rasti është cilësuar
‘’Sulm’’.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit