Rriten pagat e mësuesve në Shqipëri, Rama del me një njoftim

-

Duke filluar nga muaji korrik, në Shqipëri do të rriten pagat mesatare të mësuesve në 950 euro në muaj.

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama.

“dhe me kënaqësinë që falë një rruge të mundimshme reformash e rimëkëmbjeje tërësore të këtij vendi që e morëm në dorë copë e çikë, e çuam pagën mesatare të mësuesve në 950EURO në muaj, si edhe me bindjen se më e mira është ende përpara, ju uroj një ditë të mbarë”, theksoi Rama.

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit