Sapo ndodhi: Ukraina ia ‘ngrin’ në hava edhe tre helikopterë Rusisë plus një K-52’sh

-

Ministra e brendshme e Ukrainës tha se ka rrëzuar tre helikopterë rus mbi Kiev.

“Një helicopter rus K-52 dhe tre helikopterë afër Gostomelit janë rrëzuar në rajonin e Kievit”, tha ministria e brendshme ukrainase.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm, ushtria ukrainase ka rrëzuar gjastë aeroplan rus që sulmuan Ukrainën./Periskopi/

Shënim: Fotografia kryesore e lajmit është ilustrim

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit