Sërish dridhet Turqia, dy tërmete brenda tre minutave

-

Sot më 19 mars, Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter, në orën 15:54 me orën lokale.Sipas EMSC, epiqendra ishte shtatë kilometra në jug të Goksun në provincën Kahramanmaras.

Tërmeti vjen pasi Turqia dhe Siria përballen me pasojat e tërmeteve shkatërruese që nga 6 shkurti, të cilët vranë më shumë se 50 mijë njerëz.Ndërkohë raportohet se atje ka pasur edhe një tërmet të dytë ka qenë me magnitudë 4.2 ballë me epiqendër tre kilometra në perëndim të Goksunit.

Ai është regjistruar vetëm tre minuta pas të parit.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit