Shiko LIVE: ENGLAND VS SLOVAKIA – Ndjek ndeshjen e madhe sot!

-

 

LINKU 1

LINKU 2

LINKU 3

 

Pavarësisht se bëri paraqitje mesatare gjatë fazës së grupeve, Anglia përparoi në nokaut si fituese e Grupit C.

Një status i tillë u ka sjellë atyre një rrugë më të favorshme. Tre Luanët përballen me Sllovakinë të dielën pasdite në raundin e 16-të në Aufschalke Arena.

Anglia ka pranuar vetëm një gol deri më tani në turne.
Sllovakia dërgoi tre gola në dy ndeshjet e mëparshme.
Anglia ka fituar pesë dhe barazuar një nga gjashtë ndeshjet e fundit kundër sllovakëve.
Sllovakia shënoi vetëm një gol në katër takimet e mëparshme me Tre Luanët.
Anglia i zhgënjeu edhe një herë tifozët e tyre të martën. Ata nuk arritën të thyejnë ngërçin në një ngërç jo frymëzues pa gola ndaj Sllovenisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Një rezultat i tillë mjaftoi për vendin e parë në seksion, por paraqitjet ishin larg idealit.

Sllovakia doli e treta në një grup të veçantë ku të katër skuadrat përfunduan në nivelin e sezonit me pikë.

Diferenca e golave ​​përcaktoi renditjen përfundimtare pasi barazimi 1-1 ndaj Rumanisë në ditën e fundit u dha sllovakëve pozicionin e tretë në seksion.

Formacionet e parashikuara dhe lajmet e ekipit Angli kundër Sllovakisë
Gareth Southgate është nën një presion të madh për të përzier gjërat pas fillimit të ngadaltë të ekipit të tij në Euro.

Duke ditur origjinën e tij, Southgate nuk ka gjasa të bëjë shumë ndryshime, nëse ka. Trent Alexander-Arnold mund të rifitojë vendin e tij në formacionin fillestar së bashku me Declan Rice pas paraqitjes jo bindëse të Conor Gallagher kundër sllovenëve.

Sllovakia duhet të mbetet e pandryshuar me përjashtim të pikës së sulmuesit. Trajneri italian Francesco Calzona ka skuadrën e tij më të mirë në formacionin 4-3-3 me Robert Bozenik që kryeson në vijën e parë.

Angli (4-5-1): Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Alexander-Arnold, Rice, Saka, Bellingham, Foden – Kane

Sllovakia (4-3-3): Dubravka – Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Schranz, Bozenik, Haraslin

A është koha që Anglia të shkëlqejë?
Në letër, Anglia ka listën më të talentuar në turne me një milje. Megjithatë, lojtarët nuk kanë arritur të justifikojnë një etiketë të tillë në fazën e grupeve.

Me siguri presim një reagim sepse kjo skuadër ka shumë cilësi kudo.

Pjesa më e mirë e ekipit është mbrojtja. Tre Luanët lejuan vetëm një gol në tre çështjet e fazës së grupeve. Ai erdhi në barazimin e raundit të dytë kundër Danimarkës.

Anglia ka qenë përtej mbresëlënëse në fushatën kualifikuese, duke fituar gjashtë dhe duke barazuar dy nga tetë ndeshjet e saj për të siguruar një vend në Gjermani.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit