Shqipëria në ‘grupin e vdekjes’ për Euro 2024

-

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sot duke filluar nga ora 18:00 do të mësojë kundërshtarët në grupet e Kampionatit Evropian, që do të mbahet në vitin e ardhshëm në Gjermani.

Kuqezinjtë u kualifikuan në Evropian duke qenë të parët në grupin për kualifikime, duke lënë pas kombëtare si Republika Çeke dhe Polonia

Klankosova.tv do t’u mbajë të informuar minutë pas minute.

Grupi A:
1. Gjermania
2. Skocia
3. Hungaria
4. Zvicra
Grupi B:
1.Spanja
2. Kroacia
3. Italia
4. Shqipëria
Grupi C:
1. Sllovenia
2. Danimarka
3.
4. Anglia
Grupi D:
1.
2. Holanda
3. Austria
4. Franca
Grupi E:
1. Belgjika
2. Sllovakia
3. Rumania
4.
Grupi F:
1. Turqia
2.
3. Portugalia
4. Republika Çeke

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit