Shqiptohen 153 tiketa për mosrespektim të masave anti COVID

-

Policia ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 153 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Sipas njoftimit të policisë janë shqiptuar edhe 1,712 tiketa trafiku.

Po ashtu, është shkaktuar një aksident trafiku me fatalitet, nëntë aksidente me të lënduar, si dhe 28 me dëme materiale.

Ndërsa, janë arrestuar 25 persona dhe 17 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

 

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit