Shtesat për gratë lehona dhe për fëmijë do të dalin me këtë datë

-

Shtesat për gratë lehona dhe për fëmijë do të dalin me këtë datë

Gratë lehona të cilat po mbështeten nga Qeveria e Kosovës me shumën 170 euro në muaj, do të marrin këtë pagesë me datën 5 shkurt.

Në po të njejten datë do të bëhet edhe ekzekutimi i pagesave edhe për fëmijët, me shumën 20 dhe 10 euro, varësisht nga mosha e tyre, shkruan 02 press.

Lehonat e papunësuara do të marrin nga 170 euro për gjashtë muaj, derisa lehonat e punësuara për tre muaj do të marrin të njëjtën shumë

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit