Si të pastroni mëlçinë nga toksinat, përdorni këta tre përbërës

-

Mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi, por roli i saj është edhe më i madh

Ajo ruan hekurin dhe disa vitamina, si dhe glukozën, të cilën mëlçia e lëshon në qarkullimin e gjakut kur trupi ka nevojë për më shumë sheqer për energji.

Mëlçia gjithashtu lëshon qeliza të vjetra të kuqe të gjakut, insulinë dhe hormone të tjera, andaj është shumë e rëndësishme që ky organ të jetë gjithmonë në top formë.

Eliksiri që pastron mëlçinë dhe gjithë trupin përmban vetëm tre përbërës: vaj ulliri, lëng limoni dhe shafran i Indisë.

Përbërësit për eliksirin:
– 1 lugë e madhe vaj ulliri
– 1 lugë e madhe lëng limoni
– 1/2 lugë çaji të vogël shafran i Indisë

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit