Sot i jepet lamtumira e fundit policit që u vra të premten në Zllatar

-

Të premten pak para mesnatës, Lirim Haxholli mbeti i vrarë pasi dyshohet se u qëllua aksidentalisht me armë nga kolegu i tij në Zllatar të Prishtinës. Varrimi i Haxhollit do të bëhet sot në lagjen Arbëria në orën 15:00.

Këtë e kanë konfirmuar familjarët e të ndjerit.

“Me pikëllim lajmërojmë miqtë dhe dashamirët që në moshën 27-vjeçare, pas një incidenti tragjik, ndërroi jetë më i dashuri dhe më i shtrenjti jonë Lirim Idriz Haxholli!”, thuhet tutje në postimin e saj.

Haxholli u vra gjatë një ndeje ku po merrnin pjesë edhe 15 policë të tjerë, 6 prej të cilëve janë arrestuar dhe 9 janë suspenduar.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit