Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”

-

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”. Për plot një muaj adhuruesit e futbollit do të përjetojnë spektakël dhe emocione që do të dhurojnë 32 skuadrat pjesëmarrëse.

Loja e parë nis nga 17:00, në mes të organizatorit dhe Ekuadorit.

Në këtë kampionat do të mungojë edhe fituesi i “Topit të Artë”, Karim Benzema, por edhe protagonistë të tjerë si: Mohamed Salah, N’Golo Kante, Paul Pogba, e Marco Reus.

200 miliardë euro janë shpenzuar për organizimin e këtij kampionati, për ndërtimin e stadiumeve dhe infrastrukturës.

Veçantia e tij është se për herë të parë një kampionat nuk po mbahet në verë.

Para nisjes së ndeshjes, pritet një performancë nga ylli i hip hopit Nicki Minaj, këngëtari Maluma dhe këngëtarja libaneze Myriam Fares të cilët do të sjellin këngën zyrtare të këtij botërori, “Tukoh Taka”, me tekste në anglisht, spanjisht dhe arabisht.

Një karakteristikë tjetër është se nuk do të lejohet shitja e birrës. GazetaSinjaliSport

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit